Доскорошният едноличен лидер в А група "Лудогорец" с втора поредна загуба

1 коментар

Отборът на "Лудогорец" (Разград), който допреди няколко дни беше едноличен водач в родния футболен шампионат допусна второ поредно поражение в събота и по този начин даде шанс на преките си конкуренти за титлата - столичните "Левски" и ЦСКА да го изпреварят, ако спечелят предстоящите си мачове - съответно срещу "Миньор" (Перник) на "Герена"  и срещу "Локомотив" (Пловдив) на "Лаута".

След като паднаха именно на "Лаута" в сряда с 1:0, възпитаниците на Ивайло Петев изненадващо загубиха с 3:2 и като гости на столичния "Славия", който бе разбит в последния си мач на клубния стадион в кв. "Овча купел" от "сините" с 0:3. В герои за "белите" в събота се превърнаха Петър Димитров и Владислав Златинов, които вкараха три изключително красиви гола от далечно разстояние.

Мачът бе доста напрегнат, след като "Славия" откри в 22-ата минута с гол от воле на Димитров, а "Лудогорец" обърна резултата с попадения на Александър Барт и Михаил Александров в 28-ата и 51-ата минута. След това обаче Златинов вкара в 62-ата минута впечатляващ гол от пряк свободен удар от ляво на наказателното поле на разградчани, а 17 минути по-късно Димитров записа за втори път името си сред голмайсторите с далечен фронтален удар и фрапантна грешка на вратаря Урош Голубович.

Така "белите" постигнаха респектиращ успех, дошъл доста неочаквано предвид по-добрата игра на "Лудогорец" и множеството пропуснати голови положения. "Славия" пък регистрира впечатляваща успеваемост, като успя да отбележи 3 гола без реално да създаде 100-процентова опасност пред вратата на Голубович.