Два английски отбора на полуфиналите в Лига Европа

Като малка компенсация за провала си в Шампионската лига, английските отбори преминаха успешно поредния кръг във втория по сила европейски клубен футболен турнир – Лига Европа. На полуфиналите на турнира ще играят два английски клуба.

След загуба като гост с 1:2 в Лисабон "Ливърпул" в реванша разби португалския "Бенфика" с 4:1, като два гола отбеляза испанецът Фернандо Торес.

Лондонският "Фулъм" пък се справи с миналогодишния шампион на Германия "Волсбург". След победа с 2:1 в домакинския мач, лондончани спечелиха втора победа и като гости с 1:0 с гол на Боби Замора още в първата минута на мача.

Съперник на "Ливърпул" в полуфинала ще е "Атлетико" (Мадрид). В испанския сблъсък той отстрани "Валенсия" след 2:2 преди седмица във Валенсия и 0:0 в четвъртък вечер в Мадрид.

В другия полуфинал пък "Фулъм" ще срещне германския "Хамбургер", на чийто стадион ще се играе и финалът на турнира. Германците също се класираха след две победи срещу белгийския "Стандард" (Лиеж) – 2:0 като гости и 3:1 снощи.