Два испански отбора във финала на Лига Европа

"Атлетик" (Билбао) отстрани "Спортинг", а "Атлетико" (Мадрид) – "Валенсия"

0 коментара

Два испански клуба ще се срещнат във финала на втория по сила европейски клубен футболен турнир Лига Европа, след като късно в четвъртък "Атлетик" (Билбао) отстрани португалския "Спортинг", а "Атлетико" (Мадрид) – "Валенсия". Това е малка компенсация за отпадането и на двата испански отбора на полуфиналите в Шампионската лига.

"Атлетик" (Билбао), който е може би най-силно представящият се досега отбор в турнира, изигра пореден атрактивен мач и да победят на свой терен лисабонския "Спортинг" с 3:1. Португалците бяха спечелили първия мач с 2:1.

В отбора от страната на баските отново над всички бе централният нападател Фернандо Йоренте, който асистира за първите два и вкара третия, решителен гол.

Резултатът в 17-тата минута откри Марсел Сусаета, след като Йоренте свали с глава центриране в наказателното поле.

В 44-та минута холандският нападател Рики ван Волфсвинкел успя да изравни за "Спортинг", но в последната минута на първото полувреме Ибай Гомес върна преднината на испанския отбор след асистенция на Йоренте.

В самия край на наситено отново с много динамика и голови положения второ полувреме, когато всички очакваха продължения, Йоренте реши мача с красив гол след пробив на Ибай Гомес.

В другия полуфинал, макар че показа силна игра и пропусна много положения, "Валенсия" отново бе надиграна от "Атлетико" (Мадрид) с 0:1. Единственият гол вкара Адриан в 60-ата минута. Мадридчани се класираха с общ резултат 5:2.

Финалът в Лига Европа ще се играе в Букурещ на 9 май.