Два от трите ни отбора с реални шансове за групите на Лига Европа

Два от трите български участника във втория по сила европейски клубен футболен турнир остават с реални шансове да продължат в груповата му фаза. В първите плейофни мачове българските отбори стигнаха до победа, равенство и загуба.

ЦСКА, който изтегли вероятно най-добрия жребий от всички участници в турнира, победи гостуващия  уелски ТНС с 3:0. До този резултат срещу полупрофесионален противник обаче се стигна трудно в последните минути на мача.

ЦСКА нападаше непрекъснато но безплодно цели 82 минути. Чак тогава Джузепе Акуаро откри резултата с удар с глава. Минута по-късно Нелсън удвои, а до класическото 3:0 се стигна с гол на Спас Делев в последната минута на редовното време.

Реваншът в Уелс е след седмица.

На стадион „Росунда” в Стокхолм Левски се добра до благоприятното 0:0 срещу шведския шампион АИК. Домакините бяха по-активния отбор, но това не бе достатъчно за победа преди реванша в София. Тогава обаче от задължителна победа, за да се класират, ще се нуждаят българите.

Мачът вероятно ще се запомни повече с предизвиканите от привърженици на АИК ексцесии, които замеряха гостите с камъни и пластмасови бутилки.

С най-малки шансове от българските участници е шампионът Литекс, който загуби като гост на унгурския Дебрецен с 0:2. Ловчанлии завършиха мача и с 10 души заради червен картон на Барт.