Двата клуба от Манчестър с успех в Лига Европа

3 коментара

Двата клуба от Манчестър спечелиха на чужд терен първите си мачове от1/16-финалите в Лига Европа и в голяма степен си осигуриха участие в следващия кръг.

Манчестър Юнайтед надигра Аякс с 2:0 в Амстердам, като надмощието му бе по-подчертано през второто полувреме, когато паднаха и двата гола – на Ашли Йънг в 60-тата и на Хавиер Ернандес в 85-тата.

Българинът Димитър Бербатов не бе в групата за мача заради контузия, получена по време на тренировка. В състава обаче след контузии се завърнаха няколко ключови футболисти, между които Нани, Фил Джоунс и Том Клевърли.

Манчестър сити пък взе победа с 2:1 на чужд терен срещу още по-силен противник – португалския Порто.

Домакините поведоха в 28-та минута с гол на Варела след бърз пробив на звездата на отбора Хълк.

Англичаните изравниха в 55-ата минута, когато при остро центриране към Марио Балотели в наказателното поле защитникът на Порто Алваро Перейра бе бутнат от италианеца и, загубил равновесие, си отбеляза автогол.

Бърза комбинация между Насри, Яя Туре и Серхио Агуеро в 84-ата минута донесе победата на Сити.

Успешно бе участието на отборите, в които играят български футболисти. Цветан Генков вкара гола за Висла (Краков) за равенството 1:1 със Стандард (Лиеж).

Холандският Твенте с Николай Михайлов на вратата победи с 1:0 Стяуа в Букурещ. Валентин Илиев бе резерва за румънците.

Станислав Манолев игра цял мач за победата на ПСВ с 2:1 над турския Трабзонспор като гост.

В останалите мачове Валенсия би с 1:0 Стоук сити в Англия. Също като гост Атлетико (Мадрид) победи с 3:1 Лацио в Рим. На своя терен италианският Удинезе направи 0:0 с гръцкияПАОК. Хановер спечели с 2:1 домакинството си на белгийския Брюж. Също като домакин холандският АЗ Алкмаар взе аванс от един гол срещу белгийския Андрелехт.

Легия Варшава и Спортинг Лисабон завършиха наравно 2:2 в мач, игран в полската столица. Наравно, 1:1 завършиха и Виктория Пилзен и Шалке на терена на чешкия шампион. Украинският Металист Харков вкара четири гола като гост на австрийския Залцбург. В Москва Локомотив победи Атлетик Билбао с 2:1.

Във вторник Бешикташ спечели с 2:0 като гост на португалския Брага, а Олимпиакос също като гостпобеди Рубин Казан с 1:0.