Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Джамиите отварят врати за посетители

10 коментара
Джамиите отварят врати за посетители

Седмица на джамиите организира главното мюфтийство от 1 до 7 октомври.

 

През тези дни отворени ще бъдат вратите на храмовете на Аллах в Айтос, Благоевград, Силистра, Смолян, София, Крумовград, Кърджали, Разград и Русе.

 

В столицата ще се открие и фотографска изложба "Ключ към сърцето", в която се представят джамии и мюсюлмански религиозни храмове у нас, някои от които са паметници на културата от национално значение.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

10 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #10

    мисля че хората писали преди мен нещо не са прави...няма нищо лошо джамия или църква да отвори врати - всички сме еднакви! Не знам, това е мое мнение... http://www.borman.biz и http://www.vrati-ceni.com

  2. Анонимен
    #9

    М.Н.
    Всъщност някои от джамиите изглеждат забележително само отвън. Вътре човек може да види само надписи на арабски, които ще прочете малко трудничко. Тази религия забранява надписи на родните езици на хората, които влизат да се молят. Вижда се и катедрата (минбар) със стълбище, на която ходжата се качва, за да изнася проповед. Вижда се и михрабът (вдлъбнатина, заместваща олтара на християнските черкви), която сочи винаги към Мека. По стените има орнаменти, изображения на хора са забранени. И разбира

  3. Анонимен
    #8

    много обичам да изпускам газове в джамии. намалявам напрежението. в интерес на всички е, нали?!

  4. Коментарът е изтрит заради нецензурни думи или обиди.
    #7
  5. Анонимен
    #6

    какво ли ще видят посетителите?Само ще се събуят за да опитат миризмата на човешка пот и пръдни от поклонниците,когато клякат на пода.Малцина четат на арабски.Нито пък ще разрешат качване по стълбите на минарето, често високи по 60см.

  6. Анонимен
    #5

    Че те не са ли отворени постоянно? Храмовете трябва да бъдат отворени за всичк ии по всяко време.

  7. Анонимен
    #4

    До 3 №2 има съвсем нормален за SMS поколението или 4овек ползващ често латиница за кореспонденция на български правопис.

  8. Анонимен
    #3

    До 2. Чета подобието ти на текст и се чудя - на кой Господ да се моля да ни пази от такива неграмотници като тебе!

  9. Анонимен
    #2

    проблема не е в аллах а в последователите на мохамед.убииства,педофилиа,4овеконенавист,завзвмане на целиа свят и остановяване на глобален халифат ето целите на тази военна доктрина която се прикрива зад лика на религиа.не забравяите 4е които мусулманин убие 7 алеути,евреи или христиани веднага отива в раиа.унищожение и паразитно превземане е зада4ата на тези последователи на джалал.

  10. Анонимен
    #1

    Специално джамията в Смолян е почти извън града. Намира се до едно дере във свлачищен район. Беше стара и полуразрушена. Никой не я поддържаше и ползваше. Преди години с турски пари й правиха ремонт. Сумати бетон изляха. От тежестта започна поддава и да потъва. И все си стои празна. Изобщо с пари от арабските държави и Турция се нацвъкаха, къдели не джамии в Родопите. Ама си стоят празни. Младите хора искат фабрики, а не джамии.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.