Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Една трета от българите с GSM не ползват стационарен телефон

3 коментара
Една трета от българските граждани, които имат GSM, не ползват стационарни телефони, показва проучване на института за маркетингови и социологически проучвания GfK в България, Австрия, Хърватска, Словения, Сърбия, Македония и Беларус. Оповестеното в сряда изследване е по поръчка на "Мобиком Австрия Груп" в страните, където оперира. По този показател България е на едно ниво с Австрия. Всеки втори потребител на мобилни услуги в проучваните държави, с изключение на Беларус, е готов да закрие стационарния си телефон и да ползва само услуга от мобилен оператор.

Основният плюс на мобилния телефон пред стационарния, който са посочили анкетираните, е възможността да бъде потърсена помощ навсякъде и по всяко време. Осем от всеки десет анкетирани в България са посочили, че не се чувстват комфортно, когато им е изключен мобилният телефон.

В почти всички страни, 70 на сто от клиентите на мобилните оператори ползват SMS - услугата. Единствено в България делът на хората, пишещи кратки текстови съобщения, е под 50 на сто. Бизнес потребителите също ползват сериозно SMS комуникацията, като делът на тези потребители в различните страни се движи между 55 -96 на сто.

Пристрастени към този вид комуникация са сърбите и хърватите, които изпращат и получават между 30 и 40 съобщения седмично.

Изследването се спира и върху влиянието на SMS – комуникацията върху езика и културата. 56 на сто от анкетираните считат, че услугата влияе върху речта им, а 57 на сто от сърбите и македонците смятат, че кратките съобщения са повлияли сериозно и върху културата.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. EU
    #4

    ...snijete cenite i publikuvaite edini4nite razgovori- ne moje da me e niamalo cial dva meseca, a da mi na4isliavate 46 leva smetka

  2. Традиционалист
    #2

    А ве как да пиша SMS като клавишите са толкова малки, като няма българска клавиатура (в смисъл с нарисувани кои букви са на всеки клавиш). Изпростяването с всякакви съкращения е очевидно и не само за младежта. А и колко страшно е да се даде възможност за безплатен компютърен SMS ...

  3. dedov
    #1

    докога ще се прави статистика на морално остарели технлогии като тези на бтк

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.