Емил Костадинов видя заговор срещу ЦСКА

37 коментара
След първата победа на ЦСКА за първенството тази година – с 1:0 срещу Черно море спортно-техническият директор на червените Емил Костадинов обяви, че има създадена "организация" ЦСКА да не стане шампион тази година. Според Костадинов има тенденция през последните четири мача съдиите да ощетяват "армейците" и той нямало да позволи това да продължи.

"Миналата година Литекс взе титлата, явно тази година искат някой друг да е шампион. Никой не може да се гаври с ЦСКА, а това, което се случва в последните дни, е гавра", коментира още Костадинов.

Иначе ЦСКА за пореден мач показа безидейна игра, но този път успя да вземе победа с гол на Маркиньос в 76-ата минута. Бразилецът получи много добър пас по земя от Грегъри Нелсън, който преди това успя да преодолее трима защитници на Черно море по лявото крило. С този успех "армейците" се изкачиха в класирането до десетото място. Също с четири точки са Калиакра и Монтана.

Първи са Черноморец с 10 т., а втори Левски с една по-малко. "Сините" успяха да победят безпроблемно Калиакра с 3:0 като домакини с голове на Александър Александров, Исмаил Иса и автогол на Антон Петров. Треньорът на "Левски" Ясен Петров даде почивка на седем играчи, за да ги запази за мача за влизане в групите на УЕФА с АИК в Стокхолм тази седмица.

Една от най-интересните срещи този кръг бе между отборите на Локомотив (Пд) и Литекс, които завършиха наравно 2:2 в Пловдив. Литекс поведе още в осмата минута с гол на Вилфред Нифлор, но Здравко Лазаров върна попадението само четири минути по-късно. В 38-ата минута пък Базил Де Карвальо се разписа за 2:1 в полза на пловдивски отбор. Само три минути по-късно обаче "оранжевите" успяха да изравнят чрез гол на Сандриньо.

Черноморец продължи и този кръг да побеждава. След като отборът на Красимир Балъков успя да победи ЦСКА и Левски, взе и победа с 1:0 срещу Видима Раковски.