Магистратите приеха Роко за виновен по обвинение за “пране на пари” при опит за продажба на краден лек автомобил "Мерцедес" през 1999 г. Той ще трябва да плати и глоба от 10 000 лв.
Роко обаче ще изтърпи общо пет и половина години ефективна присъда, защото е извършил престъплението в изпитателен период на издадена условна присъда от година и половина.
В четвъртък стана ясно, че Роко е спечелил дело срещу държавата пред Европейския съд за правата на човека в Страсбург и ще получи 4 000 евро заради причинено полицейско насилие при акция на специалното звено за борба с организираната престъпност.
Днешната си присъда кърджалиеца ще може обжалва пред Пловдивския апелативния съд.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент