
Част от жителите на Карнобат бяха евакуирани заради теч на газ на жп гарата в града. Много хора са прекарали нощта на открито, съобщи Нова телевизия.
Около 01:00 ч. в района на Карнобат е преминавала цистерна, натоварена с пропан-бутан. Служител на жп гарата е усетил миризма и специфичен звук.
Веднага на място са изпратени екипи на пожарната, полицията, жандармерията и газоспасителната служба. Част от жителите в района на гарата са евакуирани.
Малко по-късно цистерната е изтеглена на километри от района. А около 06:00 ч. на хората е позволено да се върнат в домовете си.
Няма опасност за хората, а ситуацията е овладяна.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент