Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

"Файненшъл таймс": Гъвкавостта и колегите ще привлекат служителите обратно в офиса

2 коментара
Нови работни места на Гугъл

Докато работодателите обмислят как да отговорят на гъвкавите, постпандемични нужди на предимно висококвалифицирания персонал, все повече се говори как хората да бъдат "примамени" да се върнат в офиса, пише "Файненшъл таймс".

Компаниите се колебаят между изрични заповеди и пасивно-агресивни указания като записката на банка Голдман Сакс (Goldman Sachs) до персонала ѝ миналата седмица, в която бе напомнено, че "културата на сътрудничество, иновации и професионално обучение процъфтява, когато хората ни се събират заедно".

Работодателите изтъкват промените, които са разработили, за да направят живота в офиса безопасен и привлекателен за служителите.

Как ще изглежда работното пространство на бъдещето?

Разбира се най-голямо значение имат някои основни неща като осветление, отопление и гарантирана дезинфекция срещу коронавирус. В развиващите се страни офисът може да бъде рай за някои служители, както е за всеки, който не разполага с подходящи условия за работа у дома, дори в Лондон и Ню Йорк.

Физическата инфраструктура обаче е само една от необходимите съставки за продуктивна работа. Вестник "Ню Йорк таймс" миналата седмица провери как Гугъл (Google) се подготвя за бъдещето.

Технологичният концерн експериментира с работни места под тенти на открито там, където климатът го позволява, адаптивни системи за вътрешна вентилация, конферентни пространства с вградени екрани за хибридни срещи и стряскащи надуваеми прегради за осигуряване на лично пространство в общи работни пространства.

Трудно е да се убедят достатъчно служители да пренесат работното си пространство в офиса без в същото време да се жертват всеобхватността на работата Зуум (Zoom) и предимствата на работата от вкъщи.

Основният парадокс е, че най-добрият начин да се окуражат хората да се върнат, може би е да им се даде свободата да не го правят. Затова отделите за човешки ресурси все още се опитват да измислят как да решат тази задача.

Независимо обаче дали и доколко ентусиазирано служителите ще се върнат в офиса, "въпросът е не толкова на дизайн, колкото на работни отношения", пише британското издание.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

2 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. olele
    #2

    при положение, че съм много по продуктивен от вкъщи, не виждам, кой работодател би искал да ме връща в офис? офисите приключиха, ако на меринджейнчетат им липсва да се правят на началници, да си търсят друга работа. то това е и най-големият проблем, започва да лъсва, кой колко е важен за фирмите...

  2. stormleader
    #1

    Нама работодател, който ако може да си спести офис разходи - наем, електричество, поддръжка и т.н.т.. да не го направи....

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.