Фалстарт за шампиона Германия на световното в Русия

Швейцария успя да спечели точка срещу Бразилия

4 коментара

Настоящият световен футболен шампион Германия започна с изненадваща загуба участието си на Мондиал 2018. Бундестимът загуби с 0:1 от отбора на Мексико.

Единственият гол в двубоя вкара мексиканецът Ирвинг Лосано в 35-ата минута. Веднага след гола германците изнесоха играта в половината на противника и имаха шанс да изравнят, но Тони Кроос удари греда.

През втората половина мексиканските футболисти направиха няколко доби контраатаки. Германците имаха шанс да изравнят в края на двубоя, но не успяха да отбележат попадение.

Това е трети пореден случай на световно първенство, при който шампионът не започва с победа. През 2014 г. Испания започна с поражение 1:5 от Холандия, а четири години по-рано Италия направи 1:1 с Парагвай.

Германия обаче не е имала слаб старт от 1986 г., когато направи 1:1 с Уругвай. В последните си три първенства пък германците неизменно бележеха по четири гола.

По-рано през деня отборът на Сърбия победи с 1:0 Коста Рика в първия двубой от група Е. Гола вкара капитанът Александър Коларов в 57-ата мин. Той отбеляза от пряк свободен удар.

Двубоят беше равностоен, а в края и доста напрегнат. В добавеното време Александър Приович удари без топка съперник по лицето. След разглеждане на ситуацията чрез системата за видеоповторения (VAR) главният съдия Маланг Диедхиу от Сенегал обаче реши, че няма нарушение на сърбина и така не бе показан първи червен картон на световното първенство.

Швейцария спря Бразилия

Бразилия не успя да победи Швейцария при първия си мач в Русия. Двата отбора завършиха 1:1 във втората среща от група "Е".

Филипе Коутиньо откри резултата за бразилците с много красив гол в 20-ата минута. От границата на наказателното поле с премерен удар той намери лявата града на швейцарската врата, след което топката влезе за 1:0.

След гола Бразилия намали видимо темпото, което даде шанс на Швейцария да влезе в мача. Швейцарците започнаха да задържат много по-често топката, но до края на полувремето не успяха да организират опасна атака.

Апатията на Бразилия продължи и в началото на втората част. В 50-ата Стивен Цубер изравни за европейците судар сглаваот 7-8 метра.

Звездата на Бразилия Неймар игра слабо през първото полувреме и показа известно съживяване през втората част. Той обаче задържаше прекалено дълго топката и така често убиваше остротата на бразилската атака. Неймар логично бе и най-често фаулираният играч в мача.

Бразилия показа доста сериозна зависимост от своята звезда, като повечето нападения започваха отляво, където играеше Неймар. Това направи нападението на южноамериканците предсказуемо за Швейцария.

В самия край на мача Бразилия получи две добри възможности да вкара победен гол при разбърквания в наказателното поле, но ги изпусна.