Федерер взе “Australian Open“

Първата тенис ракета на света швейцарецът Роджър Федерер спечели Открития шампионат на Австралия, след като удържа победа над британеца Анди Мъри в три сета с 6:3, 6:4, 7:6 (13:11), съобщиха световните агенции в неделя.

Така 28-годишният Федерер записа четвъртата в кариерата си победа в “Australian Open“ и шестнадесетия си Голям шлем, като попари британските надежди за първа по-важна титла

Още в самото начало на мача Федерер поведе с 2:0, на Мъри успя да изравни играта. При резултат 4:3 швейцарецът отново взе връх над съперника си и доведе партията до победа.

Във втория сет британецът не успя да преодолее преимуществото на съперника си до края. Най-напрегната се оказа третата част, като Мъри поведе с 5:2, но Федерер успя да изравни. В тай-брека швейцарецът спаси пет сет-пойнта.

Ден по-рано при жените американската тенесистка Серена Уилямс стана за пети път победител на шампионата. Тя спечели финала срещу белгийската Жюстин Анен с 6:4, 3:6, 6:2. Серена Уилямс е завоювала титлите през 2003 г, 2005 г., 2007 г. и 2009 г.

Анен, която взе титлата през 2004 г. и през май 2008 г. обяви, че приключва с кариерата си, реши да се върне на корта през септември 2009 г.