Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Гърция създава нова радио-телевизионна компания

2 коментара

Гръцкият парламент прие закон за създаване на нова държавна радиотелевизионна компания на мястото на закритото миналия месец Гръцко радио и телевизия. Със 155 гласа "за" гръцкият парламент прие нормативния акт.

" За" гласуваха всички присъстващи депутати от Нова демокрация и ПАСОК, както и независимият депутат Андреас Ловердос. Името на новата държавна телевизия ще бъде Ново гръцко радио, интернет и телевизия (НЕРИТ), съобщи БНР.

Заместник-министърът на културата Панделис Капсис съобщи, че в понеделник ще бъде обявен конкурс за първите 500 работни места, като постепенно ще бъдат наети общо 2000 души.

НЕРИТ ще излъчва на честотите, използвани от ЕРТ. Новата гръцка държавна телевизия ще започне да излъчва емисии по-късно тази година.

Миналия месец премиерът Андонис Самарас реши да закрие ЕРТ и да съкрати над 2500-те нейни служители като част от мерките за строги икономии на изпадналата в тежка икономическа криза страна, където бяха разкрити и големи финансови злоупотреби в държавната медия.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

2 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #2

    Предимствата на една публична (държавна) телевизия е, че няма нужда толкова да се съобразява със рекламодателите и масовия вкус. За да имат приходи, частните трябва да са гледани, затова пускат неща за масова консумация. Една публична телевизия може да пуска неща, които не са толкова доходни, но пък са по-интересни макар и за по-малка публика. Не трябва да струва скъпо на обществото обаче. Най-честия пример за качествена публична телевизия е BBC. Замяната на 2500 служители с 2000 ми се струва малко номер - днешните телевизии са много ефективни и могат да се поддържат от няколко пъти по-малък персонал сравнено с преди 20 години.

  2. Анонимен
    #1

    За какво им е изобщо държавна телевизия и радио? Много развити държави нямат такива или са така структурирани, че се самоиздържат. Това е особено валидно в този кризисен момент за България. С какво държваните ни телевизия и радио са по-добри като започват с бюджет около стотина милиона лева и бази за още толкова, докато частните започват от нула и се гледат повече? Държавните радио и телевизия са хранилка за наши хора/в повечето случаи бездарни/ и дойна крава за източване на средства. Вместо да теглиме кредити които бъдещите поколения със сигурност няма да могат да плащат, да запушим всички пробойни от които изтичат общите ни пари и едно от тези места са държавната телевизия и радио.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.