Германия и Англия се срещат на осминафиналите

23 коментара

Отборите на Германия и Англия ще се срещнат на осминафиналите на Световното първенство.  Двата отбора успяха да си пробият път към фазата на директните елиминации, след като в сряда спечелиха минимални  победи с по 1:0. Германците спечелиха срещу Гана и така заеха първо място в група "D" и ще играят срещу англичаните, които успяха да победят Словения и заеха второто място в група  "С".

В другата среща от група "D" Австралия победи Сърбия с 2:1 и така Гана успя да се класира за осминафиналите, въпреки че загуби в третия си мач от груповата фаза. Африканците ще се изправят на осминафиналите срещу отбора на САЩ, който в сряда победи  Алжир.

САЩ и Англия са с еднакъв брой  точки  - 5 и еднаква голова разлика, но заради повечето вкарани голове Съединените щати станаха първи в група "С".

Германците победиха отбора на Гана с гол в 60-та минута на Месут Йозил, който можеше да се разпише още през първото полувреме, но изпусна сам срещу вратаря.  След попадението ганайците тръгнаха в атака, но не успяха да изравнят.

В другата среща Сърбия загуби с 2:1 от Австралия и така африканците се класираха напред, тъй като са  с по-добра голова разлика от австралийците. И трите попадения паднаха след почивката. В 69-ата минута Тим Кейхил откри резултата, а само 4 минути след това резервата Холмън вкара втори гол за австралийците. Сърбите успяха само да  намалят резултата  с гол в 84-та минута на резервата Марко Пантелич.

Англия спечели първата си победа на Мондиала срещу Словения с гол на Джърмейн Дефоу в 23-ата минута след пас на Джеймс Милнър. До края на мача голмайсторът Дефоу, Уейн Руни и други изпуснаха още няколко чисти положения за гол. Така Англия заради по-малкото отбелязани голове завърши на второ място в групата и ще срещне тима на германците.

Американците стигнаха до победата с гол чак в 92-та минута на мача си срещу Алжир на стадиона в Претория, отбелязан от Лендън Донован. Драматичната развръзка на този мач донесе най-голямо разочарование за отбора на Словения, който до последния момент очакваше да се класира напред въпреки загубата си от Англия. Голът на Донован обаче ги изпрати на трето място в групата с 4 точки.

Последни в групата останаха сърбите с три точки.