Германия и Португалия оцеляха в Групата на смъртта

Датчаните напомниха, че имат класа, холандците си тръгват без нито една точка

0 коментара

Отборите на Германия и Португалия оцеляха в група "В", наречена Групата на смъртта, и продължават в четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол. Те победиха съперниците си Дания и Холандия с идентичен резултат 2:1 и отиват в следващата фаза на турнира.

Холандците напускат Евро 2012 без нито една точка в актива си, докато германците са единственият тим на това първенство, набрал всички възможни девет точки в квалификациите.

Така на 21 юни Германия ще срещне по-удобния съперник Гърция, който се промуши в следващата фаза случайно, отпращайки у дома по-класния състав на Русия, а Португалия ще играе срещу Чехия.

Победата на португалците над холандците, които от фаворит на първенството се превърнаха в провал, дойде след силна игра на тима на Пауло Бенто и два гола на суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо, който до този момент можеше да бъде запомнен само със смяната на прическата си и с пропуски..

През по-голямата част на срещата португалците доминираха и можеха да победят и с по-изразителна разлика, ако звездите им Нани и Роналдо бяха по-точни.

Рафаел ван дер Ваарт откри за лалетата в 12-та минута, а Кристиано Роналдо изравни в 28-та след куп пропуски пред вратата на Мартен Стекеленбург, който също допринесе за това резултатът да не е с много голяма разлика. В 74-та минута Роналдо реализира и втори гол след подаване на Луиш Карлуш Нани.

"Трябваше ни победа с два гола разлика, затова рискувахме в атака. Всичко започна добре с гола на ван дер Ваарт, но след това плановете ни се развалиха. Трябваше да запазим аванса си и да принудим съперника да рискува повече. Допуснахме много леки голове", коментира треньорът на Холандия Берт ван Марвайк, чието бъдеще начело на тима засега е неясно.

В другата среща Германия победи Дания с 2:1 без особени усилия, като червените им съперници показаха отлична игра в защита за сметка на доста отчаяните атаки в нападение.

Бундестимът надви с попадения на Лукас Подолски в неговия мач номер 100 за националния тим и на резервата Ларс Бендер. За датчаните вкара Михаел Крон-Дели, а пропуск на Симон Поулсен в 51-ата минута, докато резултатът все още беше равен, можеше да обърне играта и да провокира избухване на червения динамит.

Това обаче не стана, а и явно промяната в резултата в другия играещ се паралелно мач си каза думата и германците натиснаха съперниците си, което доведе и до логичната им победа. Датчаните обаче напомниха за старата си класа, макар и да не потвърдиха очакванията за сензация след изненадващата победа над Холандия.

В понеделник вечерта ще играят Италия срещу Ейре и Испания срещу Хърватия. Групата е много завързана, като към момента е сигурно само, че детелините отпадат.