Германия падна от Сърбия с 0:1

12 коментара

Отборът на Сърбия победи в петък  Германия с 1:0 във втория си мач на Мондиал 2010.

Милан Йованович се разписа в 28-та минута след подаване на  Жигич с глава.

Минута по-рано съдията показа втори жълт картон на Мирослав Клозе и тимът на Германия остана с 10 футболисти.

В 60-та минута за игра с ръка на Неманя Видич съдията даде дузпа. Вратарят Стойкович обаче успя да спаси удара на Подолски. До края на срещата сърбите заиграха на котраатака и имаха още две положения за гол, като удари на Красич и Жигич срещанаха гредата.

Отборът на Германия започна участието си на Мондиал 2010 с убедителна победа срещу Австралия с 4:0, а Сърбия загуби първия си мач срещу  Гана с 1:0.

В събота играят Гана и Австралия.

Втория си мач изигра и Англия, която направи ново равенство, този път нулево срещу Алжир. Титуляр за Алжир бе вратарят на софийския Славия Райс Мболи, който направи стабилен мач. На вратата на Англия пък бе ветеранът Дейвид Джеймс, който бе предпочетен от Капело пред провалилия се в мача със САЩ Робърт Грийн.

Англичаните, които са сочени за едни от фаворитите за титлата, изиграха слаб мач и разочароваха треньора си Фабио Капело навръх рождения му ден. Така излизането от групата на Англия съвсем не е сигурно.

В другия мач от групата САЩ и Словения завършиха 2:2. Валтер Бирса откри резултата за словенците още в 13-та минута със страхотен шут от 30 метра. В 42-та минута Любянкич удвои резултата. В началото на второто полувреме американците намалиха с гол на Лендън Донован, а в 82-ата минута Майкъл Брадли, синът на селекционера на американците, изравни резултата.

САЩ започнаха участието си с равенство срещу Англия – 1:1, а Словения победиха с 1:0 Алжир.