Германия смачка Аржентина с 4:0

134 коментара

Германия разгроми Аржентина на Марадона и Лео Меси с 4:0 и очаква на полуфиналите отборът на Испания, който победи  с 1:0 Парагвай.

Aржентинците отпадат за втори последователен път в четвъртфиналната фаза от тима на Германия, за който това е третата победа с четири отбелязани гола на Мондиал 2010, след тези срещу Aнглия на осминафиналите и срещу Австралия в груповата фаза.

Головете за германците вкараха Томас Мюлер още в третата минута, Мирослав Клозе в 67-та и 88-та и на Фридрих в 73-та. Също с четири отбелязани гола Германия отстрани Англия на осминафиналите и победи Австралия в груповата фаза на Мондиал 2010.

Мюлер се разписа с глава след центриране от фаул на Бастиян Швайнщайгер и грешка в защитата на аржентинците.  В 24-та минута германците имаха възможност да удвоят резултата, но нападателят Мирослав Клозе направи невероятен пропуск, след като не успя да се възползва от добър пас на Томас Мюлер. След това аржентинците оказаха временен натиск. В 36-та минута Игуаин вкара на празна врата след пас на Тевес, но четирима футболисти на Аржентина бяха в положение на засада и попадението не бе признато. В 44-та минута след много силна контраатака Мюлер имаше възможност да вкара втори гол, но ударът му бе блокиран.

Аржентинците започнаха по-активно второто полувреме, но не създадоха реални опасности пред вратата на Нойер, който пази отлично по време на целия мач. Така се стигна до 67-та минута, когато Томас Мюлер успя да подаде паднал към Лукас Подолски. Той подаде към Клозе, който се разписа на празна врата.

Пет минути по-късно Бастиян Швайнщайгер премина през цялата аржентинска защита и подаде на Фридрих, който се разписа за втори път. Разгромната загуба за Аржентина бе оформена от Клозе в 88-та минута след пас на Йозил.

"Сега се чувствам сякаш съм получил кроше от Мохамед Али", коментира след мача треньорът на аржентинците Марадона.

По-късно в събота Испания извоюва трудна победа над Парагвай в драматичен мач. Голът за Испания вкара Давид Вийя в  83-та минута.  Педро сам срещу вратаря нацели гредата, топката отиде при Вийя, който на празна врата отново улучи греда, топката рикушира и след удар в противоположната греда, влезе във вратата.

Преди това  в рамките само на три минути съдията отсъди две дузпи. В 57-та минута след задържане на Кардосо от Пике бе отсъден наказателен удар в полза на Парагвай. Фаулираният Кардосо сам би дузпата, но Касияс спаси.

В 60-та минута обаче за нарушение срещу Вийя реферът отсъди дузпа и за Испания. Шави Алонсо изпълни наказателния удар и вкара, но съдията отмени попадението заради навлизане на футболист в наказателното поле преди изпълнението на дузпата. При втория опит обаче вратарят на Парагвай спаси.

В 89-та минута Санта Круз имаше възможност да изравни, но проигра добро положение.

Участниците в другия полуфинал вече са ясни, след като в петък Холандия отстрани Бразилия с 2:1, а Уругвай се наложи над Гана след дузпи с 5:3 при 1:1 в редовното време и продълженията.