Германия спечели третото място след 3:2 срещу Уругвай

Германия спечели третото място на световното първенство по футбол в Република Южна Африка, след като надделя над Уругвай с 3:2.

При непрестанен дъжд на "Нелсън Мандела Бей Стейдиъм" в Порт Елизабет двата отбора направиха красив, динамичен и оспорван мач. В отбора на Германия по различни причини отсъстваха няколко от титулярите, сред които Клозе, Подолски, Лам.

В 19-тата минута голмайсторът на германците се възползва от неумело отбит от вратаря на Уругвай Муслера далечен удар на Швайнщайгер и отбеляза отблизо за 1:0. С този гол Мюлер се изравни в чебото на класирането на голмайсторите на Мондиала с Вийя от Испания и Снайдер от Холандия, на които обаче им предстои още един мач.

Девет минути по-късно играчът на италианския "Палермо" Едисон Кавани изравни за Уругвай, като оползотвори красива и бърза контраатака.

След изравняването дойдоха минути на предимство за уругвайците, изразило се в още един гол отбелязан с красиво воле в 52-та миунта от Диего Форлан. С него и Форлан се присъедини към Вийа, Снайдер и Мюлер на първото място при гормайсторите с 5 гола.

В 57-ата минута след центриране на Боатенг от дясно и поредна грешка на разминалия се с топката уругвайски вратар Янсен изравни вкара с глава за 2:2.

В 83-тата минута победният гол за Германия отбеляза Кедира след корнер, като се възползва от поредната грешка на уругвайците при статично положение.

В самия край на допълнителното време в 93-тата минута Диего Форлан бе на косъм от изравняването, но прекият му свободен удар от линията на наказателното поле директно срещу вратата срещна напречната греда.