
Горски пожар заплашва Древна Олимпия. Гръцките власти съобщиха, че огнената стихия е на по-малко от 2 километра от родното място на олимпийските игри, предаде Асошиейтед прес.
Агенцията отбелязва, че няколко големи горски пожара бушуват в Гърция.
Министърът на културата и спорта Лидия Кониорду съобщи пред държавната телевизия, че пожарникарите са спрели огъня на река Алфей, южно от Олимпия, преди вятърът да си смени посоката и да изпрати пламъците в друга посока.
В борбата срещу природното бедствие на полуостров Пелопонес, Южна Гърция, участват десетки пожарникари и доброволци, подпомагани от два самолета, изливащи вода.
Районът претърпя сериозни щети при големи пожари преди едно десетилетие.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент