Григор Димитров достигна четвъртфиналите в Акапулко без загубен сет

Най-добрият български тенисист Григор Димитров достигна четвъртфиналите на турнира в Акапулко, Мексико, без да загуби нито един сет.

Хасковлията се наложи с 6:3, 6:4 над 79-ия в света Доналд Йънг за час и 26 минути игра и вече чака следващия си опонент. В първия си мач Димитров не даде сет и на американеца Денис Кудла.

Първият сет от мача му срещу Йънг започна доста оспорвано, като нито един от двамата тенесисти не успя да наложи някаква преимущество чрез сервисите си. Българинът отрази цели 6 точки за пробив, като притисна съперника си максимално в 8-ия гейм. Това му донесе ценен пробив за 5:3, а в следващата част Димитров даде само една точка на американеца и поведе в сетовете.

Гришо запази набраната инерция и стартира следващия сет с ранен пробив, който му позволи да дръпне с 2:0. Йънг обаче се възползва от жесток срив в представянето на 29-ия в света, като изравни резултата, пробивайки го на нула в 4-ия гейм.

Веднага след това опонентът на българина обаче загуби собствения си сервис и бързо отново се оказа с два гейма пасив. В решаващият десети гейм от сета Григор пропусна един мачбол при 40:30, след което трябваше да отразява точка за пробив, преди да затвори мача в своя полза.