Григор Димитров е на финал в Бризбън

Григор Димитров показа отлична игра и победи канадеца Милош Раонич във втория полуфинал на турнира в Бризбън с 2:0 (7:6, 6:2). На финала българинът ще играе с японеца Кей Нишикори, който победи Стан Вавринка (Швейцария) със 7:6 (3), 6:3.

Първият сет между Димитров и Раонич бе изключително оспорван. Нито един от двамата тенисисти не успя да пробие сервиса на съперника си. Тайбрекът продължи по същия начин. Българинът поведе с 3:0 точки, но Раонич изравни. Стигна се до 6:6 и едва тогава Димитров успя да се наложи.

Вторият сет също предвещаваше оспорвана игра. Двамата взема много убедително първите си две подавания. Ключовият момент бе в петия гейм. Българинът успя да поведе с 40:15 при сервис на Раонич. Канадецът успя да докара нещата до дюс, но с две отлични излизания на мрежата Димитров проби за 3:2. После той затвърди пробива си безапелационно.

Това разклати Раонич, който започна да греши твърде често първия си сервис. В седмия гейм той позволи на Димитров да вземе три точки за пробив. Григор успя още при втората. В последния гейм канадецът вече се беше предал и българинът лесно затвори мача с 6:2. Това е четвъртата поредна победа за българина от началото на сезoна и втора срещу тенисист от топ 10.

Предишният мач  Димитров победи осмия в света Доминик Тием, а сега се справи с третия – Раонич. За класирането на финала в Бризбън той спечели 150 точки за ранглистата.