Григор Димитров елиминира Алкарас и е на четвъртфинал на "Мастърс"-а в Шанхай

3 коментара
Сн. ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара.

Поставеният под номер 18 Димитров изигра един от най-силните си мачове в последно време и елиминира водача в схемата и номер 2 в света Карлос Алкарас с 5:7, 6:2, 6:4 след малко повече от два часа игра, с което успя да влезе в челната осмица на надпреварата за втори пореден път, както и при последното си участие през 2017 година, предаде БТА.

С победата 32-годишният хасковлия прекъсна серия от три загуби в три мача срещу Алкарас, като заработи 184 465 долара и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 19-ата позиция. За място на полуфиналите той очаква номер 22 Николас Хари (Чили).

Димитров пропиля аванс от 5:3 в първия сет, който шампионът от "Уимбълдън" Алкарас обърна със серия от четири последователни гейма, за да запише седми пореден спечелен сет срещу българина.

Това не сломи хасковлията, който отново реализира ранен пробив, а в последствие спечели още веднъж подаването на съперника си за 5:2, след което изравни резултата.

В решаващата трета част Димитров пак стартира силно, поведе с 3:1 и с много солидна игра запази преднината си до края.

Така той записа 17-а победа в кариерата си срещу играч от топ 5 на световната ранглиста, а за последно надделя над действащ номер 2 в класацията на АТП през 2021 година срещу руснака Даниил Медведев в Индиън Уелс.

"Останах в мача, което беше най-важното след загубения първи сет. Сервирах много добре в него, но допуснах няколко грешки в края. При 5:4 той изигра невероятен гейм, а при 5:6 той отново игра страхотно. Но аз не спрях да вярвам, че ще стигна до нови възможности. Пробих рано, постепенно започнах да разчитам по-добре неговите сервиси, вкарах няколко добри ретура. След втория пробив придобих и допълнителна увереност. След това бях много солиден в третия сет, той пък допусна малко повече грешки. Знаех, че трябва да бъда агресивен и да се опитвам да го поставям в неудобна ситуация. Той не обича съперникът да диктува точките. Опитвах се непрекъснато да му създавам проблеми и нещата се получиха", заяви в интервюто си на корта хасковлията.

Той ще търси победа срещу следващия си съперник Хари, от който е допуснал две загуби в два мача досега. За последно двамата играха в Женева по-рано през този сезон и чилиецът спечели със 7:6(1), 6:1.