Григор Димитров и Цвети Пиронкова не успяха да минат първия кръг на US Open

Най-добрите български тенисисти Григор Димитров и Цветелина Пиронкова приключиха участието си в откритото първенство на САЩ още в първия кръг.

Димитров, който е 28-и в световната ранглиста, отстъпи в пет сетов мач пред 96-ия в света португалец Жоао Соуса с 6:3, 3:6, 4:6, 7:5, 2:6.

Това беше втора среща между двамата тенисисти на корта, която отново завърши със загуба за българина. Първата им двубой е през 2008 г. в Испания спечелен от Соуса с 6:4, 6:1.

Така при поредното си участие на US Open хасковлията не успя да постигне успех в основната схема на турнира.

Двубоят започна отлично за Димитров, който спечели с лекота първия гейм, но след това допусна да му бъдат взети два бързи сета от Соуса.

В четвъртия сет българинът се мобилизира и въпреки, че португалецът поведе с 4:2гейма, успя да затвори сета в своя полза с 7:5.

В решителния пети сет сервисът на Димитров отново беше слабото му място, както и през по-голямата част от мача, и загуби с 2:6.

Цветана Пиронкова отстъпи с 3:6, 3:6 срещу представителката на домакините Алисън Риск, която е 81-а в световната ранглиста.

Така Пиронкова може да бъде задмината от няколко тенисистки и да излезе от стотицата.