Григор Димитров на 1/4-финал в Пекин, там го чака Джокович

Григор Димитров се класира за четвъртфинал на турнира в Пекин, побеждавайки трудно испанеца Пабло Андухар в два сета – 6:4, 6:4. В следващия кръг българинът ще играе със световния номер 1 Новак Джокович, който няма загуба в Пекин.

Победата срещу Андухар бе трудна, защото Димитров имаше тежки проблеми със сервиса си. За негов късмет същите трудности изпитваше и Андухар. Григор започна мача с двойна грешка, но след това набързо наниза три аса и поведе с 1:0. Последва ранен пробив на българина и аванс от 2:0 в негова полза. След това обаче Димитров започна да греши на първи удар.

В първия сет двамата тенисисти си размениха общо седем пробива. Димитров успя да поведе с 5:2, въпреки че и двата гейма на Андухар бяха пробиви. В осмия гейм испанецът успя да удържи подаването си и намали на 5:3. След това той отново проби Димитров и резултатът стана 5:4. Българинът обаче успя отново да пробие съперника и спечели с 6:4.

Във втория сет първият сервис на двамата леко се стабилизира, но отново имаше много възможности за пробиви. Въпреки те успяваха някак да измъкнат подаванията си до 4:4. Григор Димитров сервира в деветия гейм и успя да поведе с 5:4. Последвалото подаване на Андухар бе решаващият момент в мача. Григор Димитров успя да реализира единствения пробив в този сет и затвори мача след 1.32 минути игра. Така той си спечели правото да играе срещу Джокович на 1/4-финал.

Димитров и Джокович са играли пет пъти досега помежду си, а лидерът в световната ранглиста има положителен баланс от 4:1 победи. За последното двамата се изправиха един срещу друг на полуфинала на "Уимбълдън" през тази година. Димитров загуби драматично с 3:1 сета. Единственият му успех срещу сърбина бе на "Мастърс" турнира в Мадрид през миналия сезон със 7:6(6), 6:7(8), 6:3.