Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Акапулко

1 коментар
Грегор Димитров не успя да прескочи четвъртфиналите на турнира в Акапулко сн.ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира в Акапулко, който е от категорията "АТП 500".

Шампионът от 2014 г. загуби от австриеца Доминик Тиймс 5:7, 2:6 за един час и 36 минути.

Най-добрият български тенисист не успя да се противопостави сериозно на 22-годишния си съперник, срещу когото игра за пръв път в кариерата си.

Младият австриец показа значително по-добра, агресивна и лишена от много грешки игра и закономерно стигна до успеха.

Австриецът стартира мача с пробив, който затвърди за 2:0. Димитров успя бързо да го върне и изравни резултата 2:2. Българинът обаче се пропука за втори път при 5:5, след което Тийм не пропусна възможността да затвори първия сет при свой сервис.

Втората част отново започна с пробив за световния номер 15 Тиймс. Този път Димитров не получи никакъв шанс да навакса изоставането си. Българинът допусна втори пробив в седмия гейм и Тийм не даде точка на съперника, сервирайки за победата в мача.

През цялата среща австриецът печелеше много по-лесно своите подавания, докато сервис геймовете на Димитров продължаваха доста по-дълго.

Тийм вкара 81% от първите си сервиси, спечели 66% от тях и цели 75% от точките при разигран втори сервис. Той завърши с четири аса и без двойни грешки.

В същото време Димитров направи само два аса при две двойни грешки и скромните 51% спечелени точки от начален удар. Българинът допусна двойно повече непредизвикани грешки - 32 срещу 16 за австриеца. Димитров пласира и почти два пъти по-малко завършващи удари - 13 срещу 23.

В играта на мрежата австрийският тенисист също имаше сериозно предимство - 11 печеливши от общо 15 излизания срещу седем успешни от общо 14 за неговия съперник.

С успеха срещу Димитров Тийм си гарантира изкачване до рекордното в кариерата си 14-о място.

Тийм ще спори за за място на финала с победителя от американския дуел между Сам Куери и Тайлър Фриц.

В другия полуфинал ще играят Бърнард Томич и Александър Долгополов.

Григор Димитров записа пета загуба в 17 мача през сезона и продължава да преследва първата си титла от 2014 г. Следващият турнир с негово участие е първият от сериите "Мастърс" за 2016 г. - в Индиън Уелс между 7 и 20 март.