Григор Димитров отпадна на полуфинала на турнира в Торонто

Григор Димитров

Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Мастърс“ в Торонто, Канада, като отпадна на полуфинала.

В мач за място във финала на надпреварата поставеният под №7 в схемата на турнира българин загуби от №13 Жо-Вилфред Цонга от Франция с 4:6, 3:6 и час и 25 минути игра.

Това бе четвъртият мач между двамата тенисисти при професионалистите, като Димитров все още няма победа и е само с един спечелен сет.

В мача за титлата Цонга ще спори с №2 в схемата Роджър Федерер.

Швейцарецът отстрани Фелисиано Лопес от Испания с 6:3, 6:4.