Григор Димитров отстъпи на Джокович в Париж в три сета

Сн.:ЕПА / БГНЕС

Григор Димитров отстъпи на световния номер едно в тениса, сърбина Новак Джокович, в оспорван мач в третия кръг на турнира от серията Мастърс в Париж.

Българинът пропусна възможност да постигне втората си победа срещу Джокович, след като спечели първия сет, но загуби следващите два - 6:4, 2:6, 3:6. Мачът продължи 2 часа и 24 минути.

Това е шестата загуба на 25-годишния българин от седем мача между двамата. Той спечели мача в Мадрид през 2013 година.

Така сезонът приключи за първата ни ракета, тъй като в официалния календар на ATP остава само заключителният за годината турнир в Лондон, в който ще участват най-добрите осем тенисисти. Димитров в момента е 18-ти в световната ранглиста.

Българинът започна много силно днешния двубой и спечели първия сет след два пробива в подаването на противника си. Още в този сет обаче пролича, че има сериозни проблеми с точността на първия си сервис.

Тази слабост в значителна степен се оказа решителна в другите два сета. Във втория Джокович направи ранен пробив и бързо доведе резултата до 6:2.

В решаващия трети сет сърбинът отново проби Димитров още в първия му сервис-гейм, след което не му позволи да го върне.

На 1/4-финалите Джоквоич ще се изправи срещу хърватина Марин Чилич. Днешната победа запази шансовете му да удържи натиска на британеца Анди Мъри и да остане и в края на годината начело на ранглистата.