Григор Димитров отстрани и Николай Давиденко в Ротердам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния турнир в холандския град Ротердам с награден фонд 1.2 млн. евро. Във втория си мач 21-годишният българин, който в момента е 41-ви в световната ранглиста победи със 7:5, 6:3 Николай Давиденко от Русия – 37-ми в ранглистата. Мачът, който бе първи между тези двама тенисисти, продължи 1 час и 11 минути.

Димитров изгради победата си със силен начален удар, донесъл му десет аса срещу само два на съперника му и осигурил му предимство в разиграванията. Българинът спечели 90% от разиграванията при свой първи сервис. Димитров "проби" на два пъти сервиса на Давиденко без да допусне нито една възможност самият той да бъде пробит.

В първия кръг на турнира Димитров сложи край на серията си от 4 поредни загуби в професионални турнири, надигравайки с 6:3, 3:6, 6:3 Бърнард Томич от Австралия. Димитров и Томич са определяни като двама от големите таланти в световния тенис, като досега австралиецът имаше една единствена загуба от началото на годината – от Роджър Федерер в третия кръг на откритото първенство на Австралия.

На четвъртфинала Димитров ще срещне победителя от мача между Маркос Багдатис от Кипър и поставения под №4 в схемата на турнира Ришар Гаске от Франция. С Багдатис българинът игра заедно в турнира на двойки, като двамата загубиха още първия си мач в турнира.