Григор Димитров победи 13-тия в света на турнира в Бризбейн

Българинът Григор Димитров победи с 6:3, 6:4 втория в схемата Милош Раонич във втория кръг от турнира по тенис в австралийския град Бризбейн и се класира за четвъртфинала. Така 48-ият в света българин отстрани 13-тия – 22-годишен канадец, роден в Черна гора, смятан за най-добрия от новата вълна тенисисти.

Победата на Димитров дойде в резултат на  разнообразна и тактически зряла игра, като забележителното е, че той надигра убедително 196-сантиметровия си противник в най-силния му елемент от играта – началния удар. Българинът спечели всичките 26 разигравания при първия си сервис и постигна 10 аса срещу само 4 за канадеца.

На четвъртфинала Григор Димитров ще срещне поставеният под номер 7 в схемата на турнира ветеран от Австрия Юрген Мелцер, победил в четвъртък Давид Гофен от Белгия с 6:4, 7:6. Полуфиналният мач е в петък от 6.00 часа българско време.

Часове след победата си срещу Раонич Димитров записа победа и в турнира по двойки в Бризбейн. Двамата с 23-годишния японец Кей Нишикори се наложиха със 7:6(6), 7:5 над представителите на домакините Джон Пиърс и Джон-Патрик Смит и се класираха за полуфинала. Техни съперници там ще са Томи Робредо и Марсело Мело.