Григор Димитров премина първия кръг на турнира в Акапулко

Григор Димитров успя да премине първия кръг на турнира Акапулко след победа с 6:3, 5:7, 6:0 над сърбина Филип Краинович (97-и в света). Българинът е поставен под номер 3 в основната схема на турнира от категорията АТП 500. Целта на Димитров може да бъде само титлата, за да защити точките си от успеха си през миналата година.

Мачът със сърбина обаче не започна по най-добрия начин за Григор Димитров. Той допусна да бъде пробит още в първия сет, в който направи рядко срещаните три двойни грешки. Димитров успя да се стегне и спечели следващите четири поредни гейма, а след това и затвори сета с 6:3.

Публиката очакваше бърза развръзка на този мач, след като играта на Димитров очевидно бе потръгнала. Както често се случва, българинът допусна някои изненадващи обрати.

Първият гейм от втория сет се превърна в игра на нерви, след като Краинович спаси 8 точки за пробив, а след това спечели и подаването си. Сърбинът спаси три брейкпойнта и при второто си подаване, играта започна да се води гейм за гейм. При 5:4 и 40:0 в своя полза Григор шокира, допускайки да загуби подаването си, а след това нова поредица от странни грешки вкара мача в трети сет. Там Григор пое напълно контрола над мача и спечели с 6:0 гейма.

Следващият му съперник ще бъде американецът Райън Харисън, който се класира за втори кръг след отказване на Доналд Йънг при 4:6, 6:2, 4:2.