Григор Димитров премина първия кръг на турнира в Стокхолм

1 коментар

Григор Димитров успя да победи 94-ия в света сърбин Филип Крайнович със 7:5, 6:3 в мач от първия кръг на турнира в Стокхолм. Преди две години българинът успя да спечели надпреварата в шведската столицата, а миналата година стигна до финала.

Сега Димитров е поставен под №5 в основната схема.

Нашият тенисист започна доста колебливо срещата и загуби два пъти своето подаване, но успя да се върне в играта, реализирайки четири пробива. В първия сет Димитров поведе с 3:1 гейма, реализира и брейк. Той обаче не успя да затвърди преднината си, защото противникът му го проби за 3:2, а после и изравни 3:3.

Срещата между българина и сърбина приличаше малко на женски тенис заради много пробиви. Още на следващия гейм Димитров отново проби Крайнович за 4:3, но сърбинът му го върна за 4:4. Крайнович успя да затвърди преднината си до 5:4. Последваха обаче три безответни гейма за Димитров, с които той успя да вземе този сет.

Втората част бе решена още в самото началото, след като Григор поведе с 3:0 гейма и до края на сета не се получиха изненади.