Григор Димитров премина първия кръг на US Open

Българинът ще се изправи срещу 12-ия в света Борна Чорич

Григор Димитров успя да премине първия кръг на US Open след победа с 6:1, 6:7 (2), 6:4, 6:3 срещу италианеца Андреас Сепи. Това е едва втората победа за Димитров в последните му девет мача. Българинът ще добави 35 точки към актива си за световната ранглиста, защото през миналия сезон отпадна в първия кръг на турнира.

Мачът започна добре за нашия тенисист. Той бе уверен на корта и реализира два пробива, за да затвори първия сет с убедителен резултат - 6:1.

Вторият сет бе далеч по-труден за Димитров. Андреас Сепи постигна ранен пробив за 2:0, но Димитров мигновено върна пробива. След това двамата играчи си вземаха подаванията до деветия гейм, в който българинът нанесе удар с пробив за 5:4. След което сервираше за успех в сета, но вместо това съперникът му върна пробива. В последвалия тайбрек италианецът се наложи със 7:2 точки.

Ключовото в мача бе, че този път Григор Димитров не се срина при подобен обрат. Той започна добре третия сет и поведе с 3:0. При 4:1 българинът поведе с 40:0 и беше на крачка от нов пробив, но пропусна възможността. След това Сепи го проби и си взе подаването, за да изравни – 4:4.

Григор Димитров все пак успя да постигне целта си и проби своя съперник след много дълъг десети гейм, за да вземе сета с 6:4.

Четвъртият сет вървеше равностойно до 3:3. Тогава българинът вдигна оборотите и успя да затвори мача в своя полза. Той проби за 5:3, а после взе своето подаване.

Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу 12-ия в света Борна Чорич. Бъдещият съперник на българина спечели със 7:6 (7), 6:3, 6:0 срещу руския квалификант Евгений Донской. При нова победа Димитров ще играе в третия кръг за първи път от 2016 г. След отказването от участие в турнира на канадеца Милош Районич, там възможен съперник е Пабло Куевас от Уругвай, който победи в три сета американеца Джак Сок.

След мача Димитров обясни, че се чувства добре физически и проблемите с рамото му изглежда са под контрол.

"Проблемът пак може да се появи. Операция няма да помогне. Трябваше да се разруши цялото рамо и да се изгражда наново с правилните упражнения. Направихме някои леки промени по ракетата ми, за да се адаптира към състоянието на рамото ми. Това също отнема време. Сега отново съм относително здрав. Няма толкова болка в рамото", каза той пред спортния сайт "Спортал".

Той коментира и следващия си съперник Борна Чорич, срещу когото никога не е играл.

"Тренирали сме няколко пъти. Последните няколко години доста добре се развива. Гледал съм му мачове. Знам, че трябва да играя 100 процента", каза нашият тенисист.