Григор Димитров ще играе с Джокович в "Куинс"

Григор Димитров среща Джокович в следващия кръг от "Куинс", сн. ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров спечели трудно в три сета срещу босненеца Дамир Джумхур в първия си мача на тенис турнира в "Куинс" (Великобритания). Турнирът се използва от много тенисисти като основна репетиция за "Уимбълдън". В следващият кръг българинът ще играе срещу бившия номер 1 в света Новак Джокович, който успя да надвие австралийския квалификант Джон Милман за 65 минути с 6:2, 6:1.

Победата за Димитров дойде след 6:3, 6:7(4), 6:3 и 123 минути игра. В "Куинс" той има да защитава 180 точки от миналогодишното си участие на полуфинал.

Първият сет бе спечелен лесно от Григор Димитров. Той проби своя съперник за 3:1 гейма, но след това започнаха колебанията му от сервис. Българинът за малко не допусна връщане на пробива, след като допусна изоставане в петия гейм с 0:40. Все пак той успя да се мобилизира, изравни за 40-40 и след това с две бързи точки поведе с 4:1. До края на сета Димитров не допусна особени изненади и спечели с 6:3.

Вторият сет също започна обещаващо за българина, който пак поведе с 3:1 гейма. В шестия гейм обаче настъпи отпускане, Димитров направи две непредизвикани грешки, влезе в дълги разигравания и в крайна сметка допусна връщане на пробива – 3:3. До тайбрека нови пробиви не бяха направени. В решителната част Григор Димитров направи двойна грешка при сервис, а след това и две нови непредизвикани грешки при разиграванията, които му костваха загубата в тайбрека – 1:1 сета.

Третият сет започна с пробив за Джумхур, но Димитров веднага се върна в играта, след като спечели втория гейм при сервис на съперника. Българинът успя да стабилизира подаването си и поведе с 2:1. Пробивът в този сет дойде в осмия гейм. Печелившата точка за Димитров дойде след двойна грешка на Джумхур – 5:3 гейма за българина. След това той лесно затвори сета с 6:3, а заедно с това и мача.

Димитров и Джокович ще се срещнат в четвъртък. Двамата досега са изиграли седем мача помежду си, в които сърбинът е загубил само един – през 2013 г. в Мадрид.

Този от тях, който победи, ще се класира за четвъртфиналите, където потенциалните му противници са Жюлиен Бенето, Адриан Манарино или Даниел Евънс.