Григор Димитров ще играе с Циципас за трети път този месец

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Той победи с 6:3, 6:4 квалификанта от САЩ Брандън Накашима. В следващия кръг българинът ще играе с гърка Стефанос Циципас, което се случва за трети пореден турнир през този месец

Димитров загуби от Циципас с 1:6, 4:6 в осминафиналите в Барселона, както и с 3:6, 4:6 в Мадрид.

Мачът на българския тенисист срещу Брандън Накашима беше оспорван. Димитров проби подаването на съперника си в третия гейм на първия сет. Веднага след това Накашима върна пробива и спечели следващия си сервис гейм на нула.

Решителен за първия сет бе шестият гейм, Димитров поведе с 40:0, но допусна да бъде изравнен, като Накашима стигна дори до възможност за пробив. Българинът обаче съумя да вземе гейма при своето подаване.

След това играта на Григор се отпуши и той взе още пет поредни гейма. Първият сет бе затворен с 6:3.

Вторият започна с 2:0 за Димитров. След това Накашима спря серията с пробив за 1:2. Решителен бе десетият гейм, в който Димитров поведе с 40:15 и използва първата си възможност за пробив, като поведе с 5:4. След това той затвори мача при свое подаване.

Това бе мач №600 за Григор Димитров при професионалистите. Той има 361 победи и 239 загуби.