Григор Димитров започна с победа Мастърс-а в Монреал

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал след трудна победа срещу Миша Зверев от Германия с 2:1 (6:3, 3:6, 6:3). Мачът продължи час и 40 минути и бе много напрегнат.

В нервен и изпълнен с грешки и разменени "пробиви" първи сет българинът все пак показа повече спокойствие и успя да спечели.

Последва обаче загуба на втория сет, в който двамата стабилизираха играта си и имаха само по една точка за пробив. Зверев се възползва от своята в третия гейм, спаси противниковата в деветия и затвори сета също при 6:3.

В третия сет Димитров бе по-стабилният и не даде нито един шанс за пробив на съперника си. Победата обаче дойде след изключителен късмет – в шестия гейм руснакът с германски паспорт допусна да бъде „пробит“ като направи 4 последователни двойни грешки.

В четвъртък вечер в спор за участие на четвъртфиналите Димитров ще срещне с 30-годишния холандец Робин Хаазе след 21.30 ч. българско време. Двата досегашни мача между двамата са спечелени от българина.