Григор Димитров започна с трудна победа на "София оупън"

1 коментар
Сн. БГНЕС

Първата ракета на българския мъжки тенис Григор Димитров започна с трудна победа срещу много корав противник участието си в тазгодишното издание на турнира ""Гаранти коза София оупън"”– с 2:1 сета (4:6; 6:3; 7:5) срещу поляка Йежи Янович.

В третия кръг на турнира поставеният под номер 3 в схемата му българин ще се изправи срещу сърбина Виктор Троицки.

Мачът, продължил повече от 2 часа, започна много неблагоприятно за Димитров, като на моменти изглеждаше, че той може загуби пред пълните трибуни на зала „Арена Армеец“ при първото си излизане пред българска публика от 2013-та година и първото си участие в турнир от веригата АТР на български терен. Тринайстият в света обаче издържа на напрежението и за пореден път показа психологическата и техническата устойчивост, която е характерна за играта му от началото на годината.

Янович, който през 2013 година стигна до полуфинал на Уимбълдън и до 14 място в ранглистата, бе безкомпромисен в първия сет при изпълнението на много силния си сервис, докато Димитров печелеше доста по-трудно геймовете, в които сервираше. Така българинът се пречупи в петия гейм след няколко грешки и допусна пробив. Опитите му след това върне пробива не успяха и той отстъпи сета с 4:6.

Вторият сет също започна трудно за него, като бе принуден да спаси и две точки за пробив на съперника си. В четвъртия гейм Димитров засили защитата си и за първи път от началото на мача стигна до възможности за пробив, възползва се от втората и поведе с 3:1. После затвърди пробива и след размяна на сервис геймове доведе резултата до 6:3 и изравняване на сетовете.

Решаващият трети сет бе изключително оспорван. При 3:2 за него Янович стигна до три точки за пробив, но Димитров показа здрави нерви и изравни – 3:3.

В следващия гейм стана обратното – българинът имаше три точки за пробив но е успя да реализира нито една от тях.

Последва размяна на геймове до 5:5, когато Димитров успя да сломи съпротивата на поляка и да пробие сервиса му за 6:5. После с лекота взе гейма, в който сервираше за победа в мача.

На четвъртфинала българинът ще се изправи срещу миналогодишния финалист в турнира "Гаранти коза София оупън" Виктор Троицки, който в четвъртък също спечели трудна победа с 2:1 срещу холандеца Робин Хаазе - 2:6, 6:4, 7:6.

Голямата изненада днес бе отпадането на поставения под №1 в схемата и №8 в световната ранглистаавстриец Доминик Тийм. Той бе победен от87-ия в света грузинец Николоз Басиашвили с 2:0 (6:4, 6:4).