Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Харчат се милиарди за магистрали, а за мантинели се пести

14 коментара

Хвърлят се милиарди левове за магистрали, а за мантинели продължава да се пести и те не отговорят на стандартите за безопасност, каза Владимир Тодоров, председател на Акоциацията на пострадалите при катастрофи.

По-голямата част от мантинелите у нас са още от времето на социализма и могат да спрат само лек автомобил, но не и автобус или камион, е становището на асоциацията.

Критичните участъци по републиканските пътища са много. Най-фрапиращият случай е по Искърското дефиле. В района между Своге и Мездра на пропаст от 50-60 метра са поставени автомобилни гуми като преграда за спиране, посочи Владимир Тодоров.

Според него изключително належащо е да се подменят мантинелите по планинските пътища. Пътят за Смолян, Кресненското дефиле, планинските курорти, Стара планина задължително трябва да имат обезопасителни системи от висок клас, каза Владимир Тодоров.

От агенция "Пътна инфраструктура" увериха, че правят всичко възможно да подменят опасните огради. При ремонта на всяка отсечка, която е обезопасена с мантинела, се поставят нови съоръжения, които отговарят на изискванията.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

14 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Коментарът е изтрит заради реклама или спам.
    #14
  2. Анонимен
    #13

    Явно от мантинелите не падат мангизи, затова няма да ги и ам

  3. Realist
    #12
  4. Анонимен
    #11

    Другарят по-долу ни напомня, че комунизъмът е диагноза и нелечимо състояние

  5. Realist
    #10
  6. Анонимен
    #9

    До носталгика №7, от 47-годишния: ама ти верно си и романтик, и носталгик. 1)цените, които си описал, са само частично верни: месото беше над 4 лв и в повечето случаи го нямаше, бензинът беше 50 ст., месечните сметки за ток за нашия апартамент (72 м2) бяха около 10 лв. Парно не искаха да ни прокарат и през зимата баща ми мъкнеше нафта за печката. Средната заплата беше 220 лв в средата на 80-те, а млад вишист започваше с 80 лв ; 2)много важно е, че почти всички стоки липсваха, което правеше живота

  7. Анонимен
    #8

    7 Беше ,ама другарят Живков изтегли едни заеми за 12 милиарда от гнилия и омразен Запад,които изплащаме и до днес, за да поддържа някакъв псевдостандарт,който започна да рухва още в края на 70 те,когато започнаха да изчезват шоколадите и кафето, а за постоянния дефицит на другите стоки да не говорим. Също така след като взеха къщите с дворовете на хората ги натикаха в едни хубави панелни жилища на по 10 етажа , в които се чува как диша съседът ти и в които и до ден днешен са принудени да живеят

  8. Анонимен
    #7

    Когато изгарят Ян Хус на кладата и една женица слага съчки в огъня, той казва едни знаменити думи, касаещи простотията на хората! Всеки има памет, съвест, право на мнение и още повече - на честност! Та на въпроса - когато парното за 80 кв. апартамент беше 7 лева, тока по 3-4 лева, водата по 4 стотинки кубика, билетчето по 6 ст, бензина по 18-20 ст, месото по 2.60, хляба по 26 ст. морето на станция по 20 лв на калпак....., когато се връщах пеша от Студентски град до Центъра без някой дори да ми каже

  9. Анонимен
    #6

    до 4:Аз не съм малък, но положителни неща от СОЦА не си спомням. Твоиат патрон, другаря тодор живков каза, че се били раждали деца. Оставаше и никой да не се ражда

  10. Анонимен
    #5

    До №4: тц, тц, тц...голям рай го изкара... Ако беше такъв, нямаше да се сгромоляса навсякъде, където го има. Спомни си как се строеше, как се работеше и как се крадеше. Ред е имало дотолкова, доколкото има ред при всяка една диктатура. Редът за някои беше "по-голям", а за други много по-малък. За обикновените хора "ред" означаваше само редът им по опашките за елементарни неща. А комунетата са още в играта и никога не са си тръгвали, просто решиха да се правят на "бизнесмЙени" и за това сме на този

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.