Хърватите почти изхвърлиха Аржентина, Франция пак не впечатли, но продължава

Австралия изравни с VAR дузпа, но не стигна до повече срещу Дания

Хърватия унизи с класическото 3:0 Аржентина, водена от Лионел Меси, поставяйки под сериозен въпрос класирането на гаучосите напред.

В двата по-ранни мача в четвъртък Дания удържа 1:1 на Австралия, докато Франция постигна втора невзрачна победа, този път с минималното 1:0 над агресивния отбор на Перу.

След равностойното начало на късния мач, основателно смятан за най-интересния за деня, хърватите закономерно започнаха постепенно да доминират над Аржентина. Анте Ребич откри резултата в 53-ата минута след безобразна грешка на вратаря Вили Кабайеро. Лука Модрич в 80-ата минута отчая аржентинците, а в добавеното време се разписа и Иван Ракитич.

Така отборът на Меси има минимални шансове да продължи в следващата фаза и до голяма степен зависи от изхода на утрешния двубой между Исландия и Нигерия. В момента хърватите оглавяват групата с внушителните 6 точки и 5:0 голова разлика, Исландия и Аржентина са с по 1, а Нигерия - с 0.

В по-ранния мач Килиан Мбапе реализира единствения гол в 34-ата минута. Французите направиха силна първа част, но след това предоставиха инициативата на съперника и дори извадиха късмет, защото “инките” удариха греда, а имаха и няколко добри възможности.

Датчаните взеха преднина в борбата за второто място в групата след равенството с Австралия. „Червеният динамит“ поведе с красив гол на Кристиан Ериксен в 7-ата минута, а Миле Йединак изравни в 36-ата след дузпа, отсъдена със закъснение с видео асистента VAR (video assistant referee). Така Франция заема първото място с две победи, скандинавците са с 2 точки зад тях, австралийците останаха само с 1, а Перу е с нулев актив.