Хърватия отново спечели с дузпи и е на полуфинал срещу Англия

Островитяните с лесна победа над Швеция с 2:0

13 коментара

Хърватия се нареди сред четирите най-добри отбора в света, спечелвайки втори пореден мач с дузпи.

„Шахматистите“ се наложиха с 6:5 (4:3 при дузпите) над Русия след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията).

Срещата в Сочи беше изпъстрена с множество инфактни моменти и две попадения след 90-ата минута. Денис Черишевоткри резултата в 31-ата минута, а в 39-ата Андрей Крамарич изравни. В продълженията Вида вкара за "шахматистите" в 101-ата минута, а Марио Фернандес изравни в 115-ата.

Смолов изпусна първата дузпа след доста несполучлив опит за "Паненка". Бразович и Дзагоев отбелязаха, а след това дойде пропускът на Ковачич. Акинфеев плонжира и отрази ниския удар. Веднага след тази грешка Марио Фернандес прати топката покрай гредата в аут. Модрич застана зад топката и вкара с голяма доза късмет. Вратарят изби кълбото в гредата и то сякаш се поколеба дали да влезе в мрежата. Игнашевич, Вида и Кузяев бяха безгрешни. Както и срещу Дания, последната дузпа отново беше за Иван Ракитич, който не сгреши и прати хърватите на полуфинал.

В ранния мач в събота Англия продължи безпрецедентното си от десетилетия представяне на световно първенство с лесна победа с 2:0 над Швеция. Шведите изиграха изключително слаб мач, като през цялото първо полувреме не успяха да създадат нито едно положение пред вратата на Джордан Пикфорд.

"Трите лъва" от своя страна контролираха мача през по-голямата част и закономерно стигнаха до два безответни гола, дело на Хари Магуайър и Деле Али. Рахийм Стърлинг пък бе големият длъжник, след като пропиля няколкото чисти положения в желанието си сам да реализира.