
Най-малко 6000 венецуелци се наредиха вчера на северната граница на Перу с надеждата да влязат на перуанска територия, преди да изтече крайният срок за получаване на право да пребивават в Перу. Очаква се днес и утре да дойдат още 4000, заяви перуанският омбудсман, цитиран от Ройтерс.
Перу беше една от първите страни, предложили карти за временно жителство на венецуелци, бягащи от изпадналата в криза тяхна родина и прекосяващи Колумбия и Еквадор, за да стигнат до Перу.
След като броят на венецуелците в Перу се увеличи до половин милион, властите преместиха крайния срок за предоставяне на подобни разрешителни от края на годината за края на октомври. Тоест те трябва да са влезли в Перу до днешния ден, за да имат право на подобни карти, които им позволяват да живеят, работят и следват там легално.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент