Холандия победи България с 3:1 и охлади мечтата за световното

4 коментара

Националният ни отбор по футбол загуби с 1:3 гостуването си на Холандия и на практика сложи край на мечтата си за класиране на световното първенство в Русия. В другия важен мач от групата Швеция победи Беларус като гост с 4:0 и почти си осигури второто място.

Следващите две срещи на България са домакинство на фаворита Франция и гостуване на Люксембург.

Първият гол в мача падна още в 7-ата минута след гол на Дейви Пропер. До попадението се стигна след объркване в отбрана. Българите така и не успяха да се разбрат кой да да покрие Пропер, който получи възможност да вкара отблизо.

В 17-ата минута България получи шанс за гол, но Георги Костадинов удари греда след изстрел с глава.

В 67-ата Робен покачи на 2:0 след като засече остро центриране отдясно.

Този път българите реагираха. Ивелин Попов центрира от свободен удар, Костадинов не успя да отиграе, но топката обърка холандския вратар и влезе в мрежата – 2:1. Попадението активизира гостите, но те така и не успяха да стигнат до чиста позиция за изравняване.

В 80-ата минута Холандия приключи интеригата в мача. Промес центрира остро и Пропер  вкара трети гол, засичайки топката с глава.