Холандия спечели група "В", побеждавайки Чили с 2:0

Шампионът Испания си тръгна от турнира с почетна класика срещу Австралия

Отборът на Холандия продължи страхотното си представяне на Световното първенство в Бразилия, побеждавайки Чили с 2:0 в последния си мач от група "В".

Така "лалетата" останаха на първото място и вече очакват съперника си на осминафиналите – вторият от група "А". С шансове за класиране напред там са домакините от Бразилия, които играят с аутсайдера Камерун, както и Хърватия и Мексико, които се очаква да се борят за второто място.

Холандия стигна до победата над една от изненадите в турнира – Чили, с голове на резервите Лерой Фер и Мемфис Депай в последните 15 минути от двубоя.

В другия мач детронираният световен шампион Испания с класическото 3:0 тима на Австралия. Двата състава загубиха предишните си две срещи и днес трябваше да определят кой ще заеме 3-ото място в таблицата.

Селекционерът на испанците Висенте дел Боске направи куп промени в стартовата единадесеторка. Давид Вия даде преднина на европейците с прекрасен гол в 36-ата минута. Той се разписа след пас на Хуанфран отдясно и с петичка наказа Райън.

През второто полувреме испанците продължиха да са по-добрият отбор в срещата и материализираха превъзходството си. В 69-ата минута Фернандо Торес реализира гола на успокоението след перфектна асистенция на Андрес Иниеста и интересен удар.

В 82-ата минута Хуан Мата направи резултата класически, промушвайки топката между краката на Матю Райън от 5-6 метра. Момчетата на Висента дел Боске победиха в последния мач на Чаби Алонсо и Давид Вия за националния отбор.