Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Българските и румънски имигранти в Германия рязко са се увеличили

1 коментар

Имиграцията от Румъния и България към Германия е нараснала с 80 процента в началото на годината, съобщава германският вестник ТАЦ, позовавайки се на първонаначални данни на Института за изследване на трудовия пазар и заетостта.

В началото на годината отпаднаха ограниченията за участие на гражданите на двете страни на германския трудов пазар, припомня изданието, цитирано от БТА.

Броят на българите и румънците в Германия се е увеличил с 9850 през януари. Месечната нетна имиграция спрямо януари 2013 година е нараснала с 80 процента. Броят на хората от двете страни, работещи в Германия, пък е скочил още по-силно - с 13 281 души.

"Новите възможности за работа се използват и от българите, и от румънците, които вече живеят в Германия", посочи пред Ройтерс Херберт Брюкер, експерт по имиграцията от изследователския институт към германската агенция по заетостта.

"Това води до по-ниска безработица и до това, че ние икономически печелим от по-високата заетост. По този начин намалява и тежестта, която би могла да възникне за социалната система", отбелязва експертът.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. В България и Румъния е по-зле /от Гърция /медиапул 13:40 | 23.08.2013 | 6090 прочитания | Гюнтер Едерер, Дойче веле-->>>>Доходите на глава от населението в България и в Румъния са три пъти по ниски, отколкото в Гърция. Приехме тези държави в ЕС, но в момента ги използваме само като извор на работна сила, нещо като склад на човешки ресурс за нашата икономика, защото скрито субсидираме германския износ чрез твърде ниския обменен курс на еврото. Това ли са резултатите от европейското обединение, което прехвърля все повече отговорности на една недемократична централа в Брюксел?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.