Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Имигрантите създават пренаселване и подхранват напрежението във Великобритания

4 коментара

Проучване на британското министерство на вътрешните работи е показало, че във Великобритания живеят и работят над 2,2 милиона имигранти от ЕС и 2,4 милиона имигранти от други страни, като на някои места те са истинско бреме за системата на социалните услуги и това поражда напрежение, съобщава в четвъртък в. "Дейли телеграф".

Повечето от имигрантите живеят в Лондон и югоизточната част на страната. Миграционната вълна освен това въздейства най-тежко върху промишлените градове, в които нивото на безработицата е най-високо, като Родърам и Олдам.

Изследването се основава на данни от 80 местни органи на властта и доставчици на услуги. Данните после са били анализирани от група от 12 експерти.

Оценката е показала например, че онези, които искат убежище във Великобритания, е по-вероятно да страдат от депресия, страхова невроза и умствени заболявания, докато обикновените имигранти по-често страдат от туберкулоза, ХИВ и хепатит Б.

Мигрантите освен това имат повече деца от британците, което налага повече здравни грижи. Слабото владеене на английски пък създава трудности при назначаването на работа на имигрантите, констатира докладът.

Имигрантите, търсещи убежище, бежанците и нискообразованите имигранти освен това пораждат напрежение в градовете, където живеят, заради антисоциалното си поведение, се предупреждава в документа. Така например нискообразованите имигранти пият на улицата, защото това "е културен стандарт" в тяхната родна страна.

Но в доклада все пак се посочва, че много от нискообразованите имигранти имат положителен ефект върху местната икономика, като се заемат с работа, която никой друг не иска да върши.

Британското правителство вчера обяви, че ще иска чужденците, които не са граждани на ЕС и пребивават във Великобритания повече от 6 месеца, да плащат, за да получат право на достъп до услугите, предлагани от националната система за здравеопазване.

"Ясно заявихме, че националната здравна система е национална здравна услуга, а не международна, така че съм решен да направя всичко възможно, за да предотвратя злоупотребите", заяви пред Би Би Си британският министър на здравеопазването Джереми Хънт.

"Въпросът е да разберем дали системата в настоящия ѝ вид е справедлива за британските семейства, които работят здраво и плащат около 5000 лири данъци", допълни Хънт. Той подчерта, че страната му е на практика единствената в света, където достъпът до първа здравна помощ е напълно безплатен.

Според новия план работниците и студентите от страни извън ЕС, пребиваващи във Великобритания повече от 6 месеца, ще могат да внасят най-малко 200 лири годишно освен разходите за виза. Така те ще имат право на достъп до услугите на британската здравна система. Тази сума ще е в допълнение на данъците, чрез които се финансира отчасти системата.

Според плана чужденците във Великобритания, които не са от европейския блок и които пребивават по-малко от 6 месеца, също може да се наложи да плащат за здравни услуги, като например консултацията при общопрактикуващ лекар. Сега те плащат в болниците за оказаните им текущи грижи.

Предложенията ще бъдат предмет на обществен дебат. Те няма да засягат пациентите с инфекциозни заболявания или болести предавани по полов път. Британското правителство уверява, че никой в страната няма да бъде лишен от спешна медицинска помощ. Освен това ще бъде извършен одит, за да се изчисли какво е финансовото бреме на временните мигранти върху националната система за здравеопазване.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #4

    М.Н.
    Ако Европейският съюз се превърне в единна държава тези проблеми ще изчезнат автоматично. Тогава всички страни заедно(!) ще участват материално в осигуряването и лечението на болните хора, където и в Съюза да се намират в момента. Работилите в която и да е страна, ще могат да си получават автоматично пенсията, в която и да е друга страна (ако това са нещо като съединени щати или държави на Обединена Европа. Миграцията на работниците и жителите в отделните страни на Европа ще прилича на миграцията

  2. Анонимен
    #3

    Балгарите не са емигранти в ЕС !но англичаните са прословути колонизатори, меко казано. Сега си траъат от мильоните азиатско-африкански талпи които завладъаха острожа след 2СВ и не понасъат европеиците защото те успешно се интергрират и конкурират с т.н. англичани, които още мислъат с идеите си от 19 wек!

  3. Анонимен
    #2

    1,не е точно така,от България има много туберкулозни,които се налага да стоят в болница повече от месец,което струва много на ден,но ги лекуват - превеждала съм в болницата. Нужно е да кажа,без да бъда разбрана криво,че болните са или цигани,също и турски българи.Миналата година беше пълно от такива болни и докторите ги хвана даже страх,защото на ден струва 1000евро,а не се лекува така бързо. Една туркиня стоя повече от месец и това е на гърба на тези които работят и плащат данъци,което трудно го

  4. Анонимен
    #1

    Туберкулоза,ХИВ,хепатит.Носят се от Латвия в Швеция и Великобритания,а за тия от Африка и Азия да не говорим.Те са носители десет пъти повече.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.