Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Институции получиха масово имейли с бомбени заплахи

0 коментара
Редица административни сгради в страната бяха евакуирани след масови бомбени заплахи. Сн. БГНЕС

Заплахи за поставени взривни устройства получиха в понеделник преди обяд редица държавни институции в цялата страна. Най-масови са заплахите към органи на съдебната власт. Редица съдебни палати в страната бяха евакуирани. Бомбени заплахи са изпратени и до общини, както и до Националната агенция за приходите във Враца.

На много места това доведе до евакуация на служители и граждани. Част от институциите възобновиха работата си, след като се установи, че няма взривни устройства. Други ще работят отново по-късно днес, а трети ще останат затворени до утре.

Първото съобщение за бомбена заплаха дойде от Окръжния съд, Административния съд и прокуратурата в Разград. Имейлите със заплахите са изпратени около 9:30 часа. Заплахи са отправени към съда, прокуратурата и болници в страната, обявиха от МВР, цитирани от БТА.

Подобни сигнали са получени още в Ямбол, Стара Загора, Смолян, Кърджали, Хасково, Варна, Добрич, Търговище, Велико Търново, Благоевград, Елин Пелин, Ботевград, Ихтиман, Самоков, Своге, Сливница, Костинброд.

По информация на БГНЕС по едно и също време са евакуирани и служителите и гражданите от сградите на съдебните администрации в София, Плевен, Стара Загора и Бургас.

В някои градове заплахите са били и срещу общинските администрации. В Добрич служителите на общината бяха евакуирани и се очаква да се върнат на работа по-късно днес. Подобна заплаха е отправена и за община Хасково, както и за община Казанлък.

Заплашителен имейл е получен и в НАП - Враца.

подкрепете ни

Свободата има цена

Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.

Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията