Испания и Португалия не успяха да се победят в спектакъл с шест гола

Роналдо започна първенството с хеттрик и се нареди до легенди като Пеле и Уве Зеелер

Испания и Португалия завършиха 3:3 в най-красивия и вълнуващ мач от началото на Мондиал 2018, който се игра на олимпийския стадион в Сочи. За испанците два гола вкара Диего Коща, а един десният бек Начо. И трите гола за Португалия бяха дело на голямата ѝ звезда Кристиано Роналдо.

Така Иран поведе в група ”В”, след като в първия мач от нея успя да излъже с един гол Мароко.

Португалците започнаха много силно срещата. Още в четвъртата минута Роналдо вкара от дузпа, която сам спечели. Той финтира защитника Начо, който закъсня и го фаулира.

След гола португалците направиха още две опаси атаки, но не стигнаха до ново попадение. Испанците постепенно обърнаха играта и 24-та минута Диего Коща изравни. Нападателят на Атлетико Мадрид овладя топката, успявайки да елиминира Пепе, задържа я в наказателното поле, финтира още двама португалци, след което сам вкара.

В ситуацията останаха съмнения, че Коща е фаулирал Пепе, но след видеоповторение съдията призна гола.

Испанците продължиха да играят силно и малко по-късно Иско отправи много силен удар, топката рикошира в горната греда, но не успя да премине головата линия с едва няколко сантиметра.

В края на полувремето Роналдо вкара втория си гол и португалците отново поведоха. Той шутира силно, след което Де Хеа допусна груба грешка и топката влезе във вратата му.

Испания обаче започна вихрено втората част. В 55-ата минута топката беше центрирана към Серхио Бускетс, той се пребори с глава и насочи в малкото наказателно поле, където Диего Коща изпревари защитник и вкара за втори път.

Само три минути по-късно Иско навлезе в наказателното поле, топката обаче му беше отбита към дъгата, където десният бек Начо овладя и шутира, вкарвайки много красив гол.

Топката се удари първо в дясната, след това в лявата греда преди да влезе в мрежата за 2:3.

До края на мача играта леко се накъса, а португалците видимо се измориха. В 87-та минута обаче Роналдо изпълни перфектно пряк свободен удар и изравни резултата.

С хеттрика си Кристиано Роналдо стана едва четвъртият футболист, който бележи на 4 световни първенства – през 2006, 2010, 2014 и 2018 г., макар на предните три да имаше едва по 1 попадение.

Другите трима са все легенди: голмайстор №1 на шампионатите (с общо 15 гола) – Мирослав Клозе (Германия, 2002-14), Уве Зеелер (Германия, 1958-70) и Краля на футбола Пеле (Бразилия, 1958-70).