Испания победи Португалия след дузпи и ще играе на финала на Евро 2012

10 коментара

Испания победи Португалия след изпълнение на дузпи в първия полуфинал на Евро 2012. Така Испания ще може да защити титлата си от преди четири години, като на финала ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал Германия - Италия.

Испания и Португалия не успяха да си отбележат гол в редовното време и продълженията, a при дузпите испанците победиха с 4:2. Португалският вратар Руи Патрисио спаси първата дузпа на испанците, изпълнена от Шави Алонсо.  Икер Касийяс обаче също се отчете със спасяване, като отрази удара на Моутиньо. След това точни бяха Иниеста, Пепе, Пике, Нани и Рамос. Алвеш пропусна  за Португалия, а Фабрегас отбеляза.

Треньорът на португалците Паоло Бенто започна срещата с почти същия състав, който пусна в последните шест мача. Единствено Елдер Пощига заради контузия бе заменен от Уго Алмейда.

Висенте дел Боске този път започна с чист нападател в лицето на  Алваро Негредо от отбора на Севиля.  На пейката останаха Сеск Фабрегас и Фернандо Торес, като първият влезе в игра по-късно.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, въпреки че удари на Иниеста и Роналдо минаха на сантиметри от гредите.  Португалците показаха силен футбол и пресираха съперниците си през повечето време.

През второто полувреме звездата на португалците Кристиано Роналдо на няколко пъти не можа да вкара от пряк свободен удар, а в последната минута на мача пропиля отличен шанс да вкара след бърза контраатака.

По време на продълженията испанците се хвърлиха в атаки, но така и не успяха да реализират създадените голови положения. С много силни изпълнения се отличи вратарят на Португалия Руи Патрисио.

"Това бе много равностоен мач. Може би ние бяхме малко по-добри в допълнителното време, те изглеждаха малко уморени, но преди това имаха малко шансове. Не бе лесно да преминем през тяхната защита. Играчите играха толкова много мачове и трябва да покажат най-доброто от себе си в още един“, заяви треньорът на Испания след мача.