Испания разгроми Ейре, а Италия и Хърватия не успяха да се победят

Ирландците отпадат, италианците може да ги последват

2 коментара

Световният и европейски шампион Испания записа първа победа на Евро 2012 като разгроми  Ейре с 4:0. В другия мач от група "С" Италия направи 1:1 с Хърватия и въпреки че отново показа добър футбол, остава  без победа на форума.

Начело на групата са Испания и Хърватия с по четири точки, а трети е отборът на Италия с една точка. Ейре е първият тим, който вече и на теория няма шанс за класиране във фазата на елиминациите.

В последните мачове от групата Испания среща Хърватия, а Италия - Ейре. Ако испанците и хървати завършат наравно и си вкарат поне четири гола, Италия със сигурност ще отпадне.

Испания показа много силна игра срещ у Ейре и потвърди, че остава най-сериозният фаворит за титлата.  Головете вкараха Фернандо Торес в 4-та и 70-та минута,  Давид Силва в 49-та минута и Сеск Фабрегас в 83-та минута.

След  победата треньорът на Испания Висенте дел Боске заяви, че  отборът му ще играе за победа и в последния си мач от групата срещу Хърватия и ще класира Италия напред за сметка на Хърватия.

”Отборът ни е много силен и се бори добре. Тимът ни се чувства добре и с чист централен нападател, и без такъв също“, коментира още испанският треньор, който срещу Ирландия пусна в атака Фернандо Торес, докато в първия двубой с Италия бе заложил на Сеск Фабрегас и така излезе без чист нападател, спечелвайки си много критики.

Отборът на Италия направи 1:1 с Хърватия  като головете вкараха Андреа Пирло в 39-та минута  и  Марио Манджукич в 72-та минута.

Италианците изиграха силно първо полувреме, а през втората част допуснаха една грешка, която им отне успеха.

Хърватският селекционер Славен Билич определи като положителен резултат равенството срещу Италия.

"Поздравявам моя отбор за волята и характера, които показа през второто полувреме. Тогава водихме истинска битка на терена. Имахме доста проблеми през първото полувреме с Балотели и Касано. Но аз промених стратегията и след почивката заиграхме с повече нападатели", каза Билич.

Нападателят на Хърватия Манджукич пък се изравни с Алан Дзагоев от Русия и Марио Гомес от Германия начело на голмайсторската класация с по 3 гола.

В петък вечерта ще играят Украйна срещу Франция и Англия срещу Швеция. В първите мачове в група ”D” украинците победиха шведите с 2:1, а Франция и Англия завършиха наравно 1:1.