Испания започна защитата на титлата си с трудна победа срещу Чехия

0 коментара

Испания започна в понеделник защитата на европейската си титла с трудна победа с 1:0 срещу Чехия в Тулуза.

Голът падна чак в 87-ата минута, когато Андрес Иниеста центрира перфектно към непокрития защитник на иберийците Жерар Пике, който откри отблизо с глава.

Така тимът на Висенте дел Болске продължи победната си серия, като записа 9 поредни официални мача с победи. Освен това иберийците записаха 13-и пореден двубой без поражение на еврофинали, като за последно загубиха преди 12 години с 0:1 от Португалия.

Ла Роха преследва и рекордна трета поредна европейска титла, след като спечели предните две издания на турнира.

Отборът на Чехия започна добре мача, като се опита да покаже мощ в началните минути, но след 10-ата испанците поеха инициативата и започна често да се намества в наказателното поле на съперника. Петър Чех обаче се оказа почти непреодолим, с изключение на попадението.

В 17-ата минута Давид Силва центрира остро топката към Алваро Мората, но вратарят на Арсенал се намеси с вещина, въпреки удара отблизо. В 30-ата минута Андрес Иниеста изведе по прекрасен начин Алваро Мората, който стреля диагонално, но на сантиметри от вратата на Петър Чех.

Едва в края на полувремето чехите напомниха, че имат нападение, ударът на Несид обаче беше спасен от Давид де Хеа.

Испания започна много силно втората част, като при първата опасна ситуация Роман Хубник едва не си вкара автогол. Въпреки това Чехия не се отказа, в 66-ата минута Сеск Фабрегас изчисти топката буквално от голлинията след удар на Гебре Селасие.

Испания продължи да демонстрира своята игра, да налага натиск, на който чехите не издържаха в края, в 87-ата минута, когато Пике се разписа след удар с глава.

В самия край Владимир Дарида получи отлична възможност да изравни, след като се възползва от неубедителна изява на испанците в защита, но от десетина метра стреля право в Де Хеа, който изби.

В другия мач от Група D, който се игра в неделя, Хърватия победи с 1:0 Турция. По този начин Хърватия и Испания имат по 3 точки след първото завъртане в потока.